Kollarda Parti Var!

Kollarda Parti Var! Kollarda Parti Var! Pinterest


 

Doğal taşlar ve değerli materyalleri her parçası bir diğeri ile uyumlu göz alıcı bir bileklik serisine dönüştüren Atelier A’lette, kombinleme çılgınlığına kapılmış aksesuar tutkunlarına çok sayıda seçenek sunuyor! Kurucusu Pınar Öngel, markasının hikayesini, sezon trendlerini ve ürünlerinin özelliklerini anlatıyor.

Atelier A’lette nasıl doğdu, hikayesinden bahseder misiniz?
Aile mesleğimiz olan altın takı ve aksesuar üretimi, her zaman içinde olduğum bir konuydu. Ama bu mesleği devam ettirmeyi hiç düşünmüyordum açıkçası. Fakat hayatta ne plan yaparsak yapalım, inanıyorum ki bizim için en hayırlı olan bir yol var. Ben de hem çok sevdiğim, hem de beni en çok mutlu edecek kariyerin arayışında oldum hep. Üniversite eğitimimin ardından Milano’da yaşadığım yıllarda, içine kendimden bir şeyler katarak geliştireceğim bir marka oluşturma fikri kafama yerleşti. Ancak aksesuar hala aklımda yoktu. Türkiye’ye dönüp özel sektörde çalışmaya başladığım yıllarda, bir şekilde aile işlerinin başına annemin geçmesi gerekince ben de bu işe daha fazla ilgi duymaya başladım. Karşıma sürekli çıkan işaretleri farkedip benim için çizilen yolun bu olduğunu anladığımda, hep hayalini kurduğum bu markayı hem bana her konuda destek olan hem de zevklerimizin tamamıyla uyuştuğu annemle birlikte aksesuar üzerine kurmaya karar verdik ve böylece Atelier A’lette doğdu.

Bünyenizde ne tarz tasarımlar yer alıyor?
Değerli ve yarı değerli mateyaller, doğal taş ve gümüş kullanıyoruz. Geleneksel motif ve desenleri günümüzde rahatça kullanılabilecek modern formlar üzerine uyguluyoruz.

Markanızın çizgisini ve stilini nasıl tanımlarsınız?
Şehirli kadının rahatça günlük olarak kullanabileceği şık parçalardan meydana gelen bir tarzımız var. Ürünlerimizin en önemli özelliği, farklı parçaların istenilen şekilde kombinlenebilmesi. Markamızın yola çıkış cümlesi olan ‘Karıştır&Kombinle’, özellikle basic giyinip aksesuarlarıyla fark yaratmak isteyen kadınlar için bir motto oldu artık.
İlkbahar-Yaz 2016 koleksiyonunuz kaç parçadan oluşuyor, içinde ne tür ürünler yer alıyor?
25 parçalık İlkbahar-Yaz 2016 ana koleksiyonumuz, markamızın kendine has özelliklerini taşırken bir yandan da trendleri yakalıyor. Atelier A’lette’in önemli niteliklerinden biri de hızlı değişen moda akımına çabuk cevap verebiliyor olması. Yani hemen hemen her hafta, bünyemize ana koleksiyonu destekleyici parçalar ekleyerek dinamik bir çizgide devam ediyoruz.

Koleksiyonun ilham kaynağı nedir?
Ürünlerimizi; dönemin trendleri, gezip gördüğümüz hemen hemen her şey ve kadınların vazgeçilmezleri belirliyor. Doğal taşların faydaları, sembollerin gizemi, materyallerin kişiye özel şekillenebilmeleri ve herkesin kendine uyarlayabileceği parçaları bulabilmesi, koleksiyonumuzun yapı taşlarını oluşturuyor.

Serinin en öne çıkan parçaları hangileri?
Kişiselleştirilmiş ürünlerin önemi birçok sektörde olduğu gibi aksesuar dünyasında için de geçerli. Biz de kişiye özel modelli, figürlü ya da yazılı ürünler tasarlıyoruz. Gümüş kelepçe bileklikleri ve madalyon kolyeleri kişiye özel dokunuşlarla ön plana çıkarıyoruz.

Mücevher ve bijuları karıştırıp bir arada kullanmak son dönemde oldukça revaçta. Siz okuyucularımıza ne tarz kombin önerilerinde bulunursunuz?
Dileyenler, geniş ürün gamımızdan aynı materyalle ton sür ton kombinler yapabilecekleri gibi, benim de favorim olan ve etnik akımın yükselişi ile rağbet görmeye başlayan farklı renk, materyal ile desenlerin bir arada kullanıldığı kombinleri de tercih edebilirler.

                

Kişisel tarzınız için hangi materyal ve renkleri tercih ediyorsunuz?
Burcumun taşı ametisti mutlaka kullanıyorum. Buna ek olarak, hem roze hem gümüş rengi gümüş kelepçelerim vazgeçilmezlerim. Mutlaka hepsini karıştırarak kullanıyorum. Ayrıca; bereketine ve beni koruduğuna inandığım mor ipli dualı plaka bilekliğimi kolumdan hiç çıkarmıyorum.

Mücevherlerinizi tasarlarken genel olarak nelerden esinleniyorsunuz?
Güncel trendleri yakından takip ediyoruz, bunun yanı sıra kültürümüzün simge, desen ve sembolleri bize ilham veriyor. Doğal taşlar ve sembollerin enerjisine çok inanıyor, tasarımlarımızda kullanıyoruz. Bütün müşterilerimiz aksesuarlarımızın kendilerine uğur getirdiklerini söylüyor ve bu da bizi çok mutlu ediyor tabii.

Sizce yeni sezonun favori takıları hangileri?
Önümüzdeki sezon canlı renkler ve etnik takılar öne çıkıyor olacak. Biz de doğal taşlarla çalışıyor olmanın avantajını kullanarak, renkleri en canlı haliyle aksesuarlarımıza yansıtıyor olacağız.
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X