Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Koronavirüs Salgınında Cilt Bakım Rutininiz Nasıl Olmalı?

Ellerinizi gün içinde birçok kez en az 20 saniye yıkamalısınız fakat cilt bakım rutininizi nasıl sürdürmelisiniz?

Koronavirüs Salgınında Cilt Bakım Rutininiz Nasıl Olmalı? Koronavirüs Salgınında Cilt Bakım Rutininiz Nasıl Olmalı?  Pinterest


 

Son iki haftadır birçok insan hem kendilerini hem de sevdiklerini koronavirüs salgınından korumak için evde kalıyor ve mecbur kalmadıkça dışarı çıkmıyor. Sosyal mesafe kurallarını uygularken aynı zamanda kendi içinize dönüyor ve günlük hayatın aceleci karmaşasından bir nebze olsun uzaklaşıyor olabilirsiniz. Belki de normalde yaptığınız kadar makyaj yapmıyor, iki günde bir farklı renklerde ojeler sürmüyorsunuz. 

Peki bu şartlarda yüzünüzü ne sıklıkla ve nasıl yıkamalısınız? 

Uzmanlar, yüzünüzü yine her zaman olduğu gibi günde en az bir kez yıkamanız gerektiğini söylüyor, "Hayat şartları normalken cilt bakım rutininizi nasıl sürdürüyorsanız aynı şekilde devam etmelisiniz. Makyaj ve çere kirliliği şu an cildiniz için çok büyük bir tehdit oluşturmasa da evdeyken de cildinizi etkileyecek bir sürü etmen var. Örneğin evde egzersiz yapıyorsanız bu terlemenize sebep olacaktır, her ne kadar yüzünüze dokunmayın uyarıları alsanız da günde en az 10 kere bir şekilde bilinçsizce yüzünüze dokunuyorsunuz, işte bu yüzden cildi rutin olarak temizlemek her gün en az bir kere yıkamak hala çok önemli."

Yüzünüzü Düzenli Yıkamazsanız Ne Olur? 
Yüzünüzü düzenli yıkamazsanız gözenekleriniz tıkanır, cildinizin akneye yatkınlığı artar ve nem dengesizliği problemleri yaşarsınız. Tüm bunların yanı sıra içinde bulunduğumuz durumun yarattığı stres, rutin değişikliği, beslenme alışkanlıklarınızdaki değişiklikler de cildinizin görünümünde ve sağlığında farklılara yol açabilir. Tüm bunlardan dolayı cilt bakımınıza özen göstermeniz özellikle şu an için oldukça önemli. 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X