Lierac'dan "Değişimin Rengi" Projesi

Lierac'dan "Değişimin Rengi" Projesi Lierac'dan "Değişimin Rengi" Projesi Pinterest


Güzelliğe ve kadına adanan 40 yıllık tecrübesi ile LIERAC, Değişimin Rengi Projesi ile kadına karşı şiddeti hedef alan anlamlı bir proje hayata geçirdi. Tüm geliri Mor Çatı derneğine bağışlanacak olan projenin hikayesini anlatan film, geçti-ğimiz günlerde Lierac’ın sosyal medya hesabında ve youtube kanalında yayına girdi.


Değişimin Rengi projesi, gerçek şiddet haberlerinin görüntüleri karşısında kadınların yaşadıkları duyguların yapay zeka ile analiz edilmesiyle ortaya çıktı. Bir grup kadına, ülkemizde yaşanan kadına yönelik şiddetin gerçek haber görüntülerini izleten Lierac, kadınların tepkilerini kayda aldı ve onların şiddet karşısında gösterdikleri tepkileri ve duyguları yapay zeka yardımıyla analiz ederek renk karşılıklarını belirledi.                                        

                                                           
Tüm bu renklerin birleşimindense ‘Değişimin Rengi’ ortaya çıktıO renk bir kadın girişimci tarafından mumlara dönüştürüldü ve tüm geliri Mor Çatı’ya bağışlanmak üzere Trendyol’da satışa sunuldu.
 
Tüm süreci Burcu Kara’nın seslendirmesi ile filme döken LIERAC, şiddetin insanlara hissettirdiği duyguları anlamaya çalışan ve bu hisleri ortaya çıkartarak yok etmeyi hedefleyen Değişimin Rengi projesi ile toplumsal bir farkındalık yaratmayı hedefliyor.
 
 
“Şiddet bir mum gibi yansın ve kül olup bitsin!” mesajını benimseyen Değişimin Rengi projesinin bir parçası olan ve sessiz kalmayan herkese teşekkür ediyor.
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 300 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X