Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Makyaj Artisti Elçin Mutlu'nun Kulis Sırları

Elçin Mutlu kariyerine nasıl başladığını, makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenleri ve uygulama tüyolarını anlatıyor.

Makyaj Artisti Elçin Mutlu'nun Kulis Sırları Makyaj Artisti Elçin Mutlu'nun Kulis Sırları Pinterest


 

lçin Mutlu, 15 yıl önce profesyonel kozmetik ve plastik makyaj uzmanı Derya Ergün'e asistanlık yaparak başladığı kariyerine, kendini geliştirmek için Paris’e giderek devam ediyor ve orada yine alanında uzman olan makyaj artistlerine asistanlık yapıyor ve yurtdışında kaldığı süre boyunca birçok farklı deneyim yaşayarak yeni şeyler öğrendiğinin altını çiziyor. “Makyaj yapmak benim için bir iş değil her zaman zevk aldığım bir hobi aslında,” diyen Mutlu'nun işinde en çok sevdiği şey yaratıcı fikirler geliştirerek her gün yeni görünümler oluşturmak. Profesyonel çekimlerde uyguladığı makyaj stiliniyse şu sözlerle açıklıyor: “Makyajda doğal görünümden yana olsam da moda çekimlerinde daha cesur ve yaratıcı, renklerle oynayabileceğim görünümleri seviyorum ve uyguluyorum.” Mutlu'nun birine makyaj yaparken dikkat ettigi en önemli iki nokta kişinin ten rengi ve kemik yapısı. En çok makyaj yapmak istediği isimin sürekli değiştiğini vurgulayan Mutlu, bu aralar İngiliz model Fran Summers’a makyaj yapmak istediğini belirtiyor. İyi makyajın en önemli ipuçlarından biri Mutlu'ya göre cilde iyi bakmak; makyajdan önce cildi mutlaka iyice temizlemek ve nemlendirmek.

MUD Makeup Eyelashes 301: "Kirpiğin yapısına en yakın ve doğal takma kirpik."Milk Makeup Sunshine Skin Tint SPF 30: "Fondöten gibi değil sadece cildin renk tonunu düzenliyor."


Make Up For Ever Ultra HD Loose transparan pudra: "Hafif, kadife bir etki kazandırıyor ve makyajı sabitliyor."

 

HAZIRLAYAN SELİN ÇATAY  
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X