Makyaj İle Yüzmenin Cildinize Vereceği Zarar

Makyaj İle Yüzmenin Cildinize Vereceği Zarar Makyaj İle Yüzmenin Cildinize Vereceği Zarar Pinterest


 

Bayram tatili programınızı belirlemeye başladığınıza göre deniz ya da havuz kenarında giyeceğiniz mayoya, süreceğiniz ruja kadar planları da yapmaya başlamış olabilirsiniz. Ancak bütün bu planların içinde dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri plaja inerken yapacağınız makyaj olmalı. Eğer plaja inmeden önce makyaj yapmak için zaman ayıranlardansanız, bunun cildinize vereceği zararları da düşünmeden geçmeyin.

Dermatolojist Dr. Jeannette Graf, özellikle deniz ve klorlu havuz ile ilgili tavsiyede bulundu. Bunların ciltte kuruluk oluşturarak tahriş edebileceğini söyleyen Dr. Graf, "sudan çıktığınızda makyajınızın çoğu kısmı hala düzgün görünebilir fakat akmış kısımları silmeniz iyi fikir olabilir" diyor. "Akan makyaj kalıntılarının kuru cilt ile kuruması, ciltte tahriş ve bakteri oluşturabilir" diyen Dr. Graf, bu bakteri ve tahriş problemini ortadan kaldırmak için ise suya dayanıklı makyaj ürünlerinin kullanılmasını ve cilde mutlaka koruma faktörlü güneş kreminin sürülmesini öneriyor.
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X