Matlaşan veya Sivilcelenen Cildinize Çözüm: Akıllı Peeling

Kış aylarında soğuk ve kuru havadan, yaşadığımız ortamdaki yapay ışıklandırmanın olumsuz etkilerinden dolayı cildimiz matlaşabiliyor.

Matlaşan veya Sivilcelenen Cildinize Çözüm: Akıllı Peeling Matlaşan veya Sivilcelenen Cildinize Çözüm: Akıllı Peeling Pinterest


 

Pandemi nedeniyle evlere kapandığımız bu dönemde mevsimin de etkisiyle cildimizde bazı olumsuzluklar yaşanabiliyor. Kış aylarında havanın kuruması ve soğuması ile ve de yaşadığımız ortamdaki yapay ışıklandırmanın olumsuz etkileriyle beraber bir süre sonra cildimiz solgunlaşıp, matlaşıyor. Bu da kişide yorgun, bitkin ve mutsuz bir yüz görüntüsü ortaya çıkarabiliyor. Herkesin bu dönemde kısa sürede çözüm alabileceği uygulamalarla ilgili bir arayış içerisinde olduğunu söyleyen Dr. Sevgi Ekiyor, cildimizi kısa sürede canlandıran, temizleyen ve yenileyen uygulamalardan biri olan Akıllı Peeling'i anlattı.

Pratik çözüm Akıllı Peeling
Ciltte bu dönemde ortaya çıkan olumsuzlukları gidermenin en pratik yöntemi her mevsim uygulanabilen ve hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerine uygun invaziv olmayan AKILLI PEELING. Bir peelingin çok ötesinde sonuçları olduğu için iğnesiz mezoterapi diye de adlandırılan Akıllı Peeling'in diğer peelinglerden ayırıcı en önemli özelliklerinden biri
uygulandığı zaman ciltte hiç agresif bir tepki olmaması, seanstan sonra hastaların normal hayatlarına devam etmesi ve seans sonrası cilt gerginliği ve parlaklığının başlayarak günler içinde neredeyse hiç soyulma olmadan çok hafif döküntülerle işlemin oturması.

PRP/Mezoterapi ya da Dermapen benzeri etkiyle ciltte aydınlanma ve lifting
Akıllı Peeling, içeriğindeki yağ kompleksi ile modüle olan ve taşınan asitler sayesinde cilt altında hücre dışı proteinlerini denatüre eder. Cildi onarmak için hücreleri dolaylı olarak etkinleştirir ve ciltte düzleştirme, aydınlatma ve lifting etkisi yapar. İçeriğindeki Lipozamal Büyüme Faktörü ise onarım için doğrudan uyarı yaparak hücre zarı reseptörünü etkinleştirir ve biyorejenerasyon sürecini başlatır. Bu da ciltte sıkılaşma ve yenileme yaparak doğal kozmetik makyaj ve PRP benzeri etki gösterir.

Uygulama bölgeleri ve yöntemi
Akıllı peeling yüz, boyun ve dekolte bölgesini canlandırmada, akneli veya akneye eğilimli ciltlerin tedavisinde, yeni başlayan lekelerde keza yeni yara izleri ve çatlakların tedavisinde, sırt ve uyluk içleri, kol ve göğüs canlandırılmasında son derece etkili. Uygulama şekli de son derece pratik. Tüm alanı kapsayacak şekilde protokol 3 kez tekrarlanır ve 15 günde bir olmak üzere dört seans önerilir. Bu kolaylığı sebebiyle de hastalarımıza ev ödevi olarakta uygulamayı verebilmekteyiz.
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X