Moda Sektöründe Çalışmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Belgeseller

Eğer moda endüstrisinde çalışmak istiyorsanız bu belgeseller evde olduğunuz zamanlarda ''uzaktan eğitim'' açısından oldukça değerli...

Moda Sektöründe Çalışmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Belgeseller Moda Sektöründe Çalışmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Belgeseller Pinterest


 

The Devil Wears Prada'nın aksine moda belgeselleri, eğlendirirken aynı zamanda öğretici bir görsel-işitsel içerik olup, moda konulu popüler filmlere göre moda endüstrisi hakkında daha doğru bilgiler sunar. Eğer her zaman bir moda dergisinde çalışmayı, kendi markanızı kurmayı, veya en azından bir model olmayı hayal ettiyseniz (sadece modaya tutkunuz varsa bile) bu belgeselleri, evde geçirdiğiniz zamanlarda yeni bir şey öğrenmek, ve hatta yeni bir isim keşfetmek için bile kullanabilirsiniz... 

Çok şey öğreneceğinizi garanti ettiğimiz bu belgesellerle belki de moda sektörüne olan bakış açınız tamamen değişebilir; tabi önce izleyerek hepsine bir şans tanımalısınız... Şimdiden iyi seyirler!

Diana Vreeland: The Eye Has To Travel (2011)
Harper's Bazaar'ın ikonik moda editörü Diana Vreeland'in hayatını ve çalışmalarını konu alan 2011 yapımı biyografi tarzındaki belgesel, sizleri moda sektörünün en yoğun ve hızlı yaşandığı dergiler hakkında hiçbir yerde bahsedilmeyen detaylarla buluşturuyor...Signé Chanel (2005)
2005 yapımı mini dizi şeklinde çekilen belgesel, moda denilince akla ilk gelen Chanel markasının ikonikleşmiş Haute Couture koleksiyonlarının hazırlanış sürecini konu alıyor..The September Issue (2009)
Vogue dergisi ile bütünleşen baş editör Anna Wintour'un 2007 yılındaki sonbahar moda sayısı için yaptığı hazırlıkları konu alıyor...Scatter My Ashes at Bergdorf's (2013)
Bir dizi moda tasarımcısı, stil ikonu ve ünlünün röportajlarını içeren Scatter My Ashes at Bergdorf's, Manhattan'daki ikonikleşmiş Bergdorf mağazasını konu alıyorValentino: The Last Emperor (2008)
Valentino: Son İmparator, efasanevi moda tasarımcısı Valentino'nun hayatını konu alıyor...

 
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Ekim 2021

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ekim 2021

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X