NUXE Bio Organic Vücut Serisi

NUXE Bio Organic Vücut Serisi NUXE Bio Organic Vücut Serisi Pinterest


 

2020 yılında NUXE BIO ORGANIC, sertifikalı organik kozmetik alanında yepyeni bir yolculuğa yelken açtı. Doğal kaynaklı içerikleriyle güçlü formüllere sahip seri, artık gücünü yeşil teknolojilerle birleştiriyor. Son derece inovatif bu yeni 2’si 1 arada ürünler, temel bakıma odaklanıyor. Zamansız bir biçimde duyulara hitap eden ürünler portakal çiçeği kokusuyla ve iyi hissettiren dokularla öne çıkıyor. Ama hepsinden önemlisi, formüle yönelik doğaya dost yaklaşım sayesinde üretimde su kullanımı azaltılıyor. Temizleme Yağı ve Balm Deodorant’ın üretiminde bir damla bile su kullanılmadı. Ultra-zengin sabun ise çok az su içeren katı bir formda yaratıldı. 

 
Botanik Temizleme Yağı
Yüz ve Vücut
 
Hem bir makyaj temizleme yağı, hem de duş yağı işlevi gören bu sihirli ürün, hem yüzü hem de vücudu nazik, botanik kaynaklı temizleme bazı ile temizler. Su içermeyen formül, çok yüksek konsantrede aspir yağı ve organik ayçiçeği çekirdeği yağı (%81,5) içerir. Böylelikle makyajı ve tüm kirleri arındırır, geride rahatlamış, kadifemsi bir cilt bırakır. Aromatik portakal çiçeği kokusuyla zenginleşen yağ dokusu, su ile temas ettiğinde sütümsü bir yapıya dönüşür. Olağanüstü bir kullanım deneyimi ve kolay durulanma sağlar.
 
 
 
ASPİR ÇEKİRDEĞİ YAĞI - %100 botanik zengin konsantre
 
Aspir doğal olarak temel yağ asitleri bakımından zengindir. NUXE, Rusya’da organik tarım metodları kullanılarak yetiştirilen bir aspir türünden elde edilmiş bir yağ kullanır. Bitkinin yetiştirilmesi için çok az su yeterlidir. Soğuk sıkım tekniği sayesinde elde edilen tamamen saf yağ, aktif moleküller içerir. 
 
DEODORANTA YENİ BİR YORUM
            
  1. Tazelik Veren Balm Deodorant 24 Saat Etkili
  2. Hassas Ciltlere Özel Balm Deodorant 24 Saat Etkili
 
NUXE BIO ORGANIC Balm Deodorantları, sezgisel yeni bir adımla alışkanlıklarımızda devrim yaratıyor: pudramsı balsam dokusu parmak uçlarıyla koltuk altlarına uygulanıyor, cildi bir krem gibi pürüzsüzleştiriyor. Yumuşak ve kuru, iz bırakmayan bir bitiş ile  24 saat deodorant etkinliği* ve bir nemlendiricinin  yumuşaklık hissini sağlıyor. Aromatik portakal çiçeği notalarına sahip tüm cilt tipleri için uygun olan versiyonunda arındırıcı Hindistan Cevizi Yağı, vanilya ve portakal çiçeği notalarını içeren hassas ciltler için uygun olan versiyonunda ise yatıştırıcı tatlı Badem Yağı bulunuyor.
 
 
BOTANİK PUDRA (ORGANİK MISIR NİŞASTASI) - Nemi doğal yollarla hapsetmek için
 
Bu inovasyonun kalbinde, yüksek emicilik kabiliyetinden ötürü seçilen organik mısır nişastası pudrası yer alıyor. NUXE, Avrupa’da organik tarım metodlarıyla yetiştirilen bir mısır türü tercih ediyor. Mekanik yöntemlerle öğütülen mısırdan elde edilen pudra, koltuk altlarını yumuşak ve kuru tutuyor. 
 
 
EKOLOJİK TASARIM
 
Çok hafif ve %100 geri dönüştürülebilir bir malzeme olan aluminyumdan kavanoz
Tüm maceralara eşlik edebilecek, pratik format
 
KATI KREM SABUN
 
  1. Canlandırıcı Ultra-Zengin Sabun
%99 doğal kaynaklı içerikler
%89 organik tarım yöntemlerinden elde edilen bileşenler
 
  1. Nazik Ultra-Zengin Sabun
%99 doğal kaynaklı içerikler
%89 organik tarım yöntemlerinden elde edilen bileşenler
 
Bu katı sabunlar etkili bir biçimde yüzü ve vücudu temizler, her cilt tipine uygundur. 
Provence bölgesinde, uzman bir sabun üreticisi tarafından botanik kaynaklı sabun bazı kullanılarak geleneksel yöntemlerle üretilmiştir.Kremsi nemlendirici dokuları Organik Camelina yağı ile zenginleştirilmiştir ve makyaj izlerini, kiri ve diğer kalıntıları temizleyerek ciltte yumuşak bir his bırakır. Canlandırıcı Ultra-Zengin Sabun portakal çiçeği notalarını aromatik tınılarla tamamlarken Nazik Ultra-Zengin Sabun rahatlatıcı harmonilerle bütünler. 
 
 
« Zevkin altını » olarak da bilinen Camelina’dan elde edilen değerli botanik yağ, Omega 3 ve 6 asitleri bakımından zengindir. NUXE, Franda’da Lot-et-Garonne bölgesindeki yerel çiftçilerle bir işbirliği kapsamında organik tarım metodları kullanılarak yetiştirilen bir Camelina türünü tercih ediyor. Nazik ve doğal ayrıştırma metoduyla yüksek kaliteli, aktif moleküller açısından son derece konsantre %100 botanik bir yağ elde edilir. Böylelikle ürün bir yandan cilde konfor sağlarken diğer yandan temizleme işlevini yerine getirir. 
 
SORUMLU KAYNAKLAR VE VEGAN FORMÜLLER
 
NUXE BIO ORGANIC serisindeki aktif içeriklerin her biri titiz bir seçim sürecinden geçer. Bu süreçte içeriklerin coğrafi kökeni, hasat ve üretim koşulları göz önünde bulundurulur. Her bitki, taklit edilemeyecek, kendine özgü bir genetik imzaya sahiptir, bu da net bir kimlik tespiti sağlar. NUXE, bu kendine özgü işaretlerin teşhisine imkan tanıyan botanik DNA araştırmalarını kullanır ve hasat kalitesini doğrular. Böylelikle seçilen türlerden, dolayısıyla onlarla eşleşen aktif moleküllerden emin olur ve cilt bakımına etkilerini garanti eder. Bitkilerin coğrafi kökenini teyit etmek aynı zamanda tehdit altındaki türlerin korunmasını sağlar. 
 
YÜKSEK STANDARTLARLA GELİŞTİRİLEN SERTİFİKALI ORGANİK CİLT BAKIMI
 
Tedarikçilerimizi özenle seçiyor ve onların doğanın korunmasına yönelik taahhütlerini özellikle mercek altına alıyoruz. Yerel üretime ve sürdürülebilir tedarik ağlarına öncelik veriyor, yeşil teknolojiler kullanılarak elde edilen özütleri tercih ediyoruz. Bu süreçler kimyasal çözücüler içermiyor ve çevreyi kirleten atık miktarını sınırlıyor. Tüm NUXE BIO ORGANIC ürünleri veganlar için uygundur. Formüller hayvan türevli bileşenler içermez ve Avrupa düzenlemelerine uygun olarak hiçbir ürün ya da içerik hayvanlar üzerinde test edilmez. The Vegan Society tarafından onaylanmış ve kayıt altına alınmıştır
 
EKOLOJİK TASARIMLI AMBALAJ 
 
NUXE BIO ORGANIC ürünleri, Fransa'da ekolojik standartlara göre üretim yapan ECOCERT uyumlu fabrikalarda üretilmektedir. Ambalajlarımız için mümkün olduğunca geri dönüştürülmüş malzemeler kullandık: 50 ml'lik kavanozlar için %90 geri dönüştürülmüş cam, 30 ml/100 ml'lik şişeler ve 15 ml'lik kavanozlar için %25 ila %30 geri dönüştürülmüş cam kullanılmıştır .Geri dönüştürülmüş cam kullanımı fırınlarda daha düşük bir erime sıcaklığının kullanılmasını sağlar. 50 ml'lik kavanozların üretimi, geleneksel bir cam kavanozun üretimine kıyasla iklim değişikliğinin etkisinde %30'luk bir azalma sağlar.

Ürünlerin korunması için kullandığımız paketleri geri dönüştürülebilir kartonları seçtik.Bu kartonlar sürdürülebilir şekilde yönetilen ormanlardan elde edilen FSC sertifikalı kağıtlardan oluşmaktadır.
50 ml'lik cam kavanozlarımıza solventsiz yarı saydam su bazlı lak veya organik serigrafi baskı gibi geri dönüşüme etkisi olmayan “Eco” tasarımlar öncelikli olarak kullanılmaktadır.
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Ekim 2021

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ekim 2021

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X