Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Paris Işıltısı

Dr. Mustafa Karataş anti-aging dünyasının yeni yıldızını anlatıyor.

Paris Işıltısı Paris Işıltısı  Pinterest


 

Dr. Mustafa Karataş yeni bir anti-aging tedavi olan Paris Işıltısı hakkında bilgi vermeden önce mezoterapinin ne olduğunu anlatıyor: “Mezoterapi anti-aging endüstrisinin en kıdemli tedavilerinden biridir. Tedavi şöyle etki eder. Yüzeysel olarak uygulanan bir enjeksiyon tekniği ile cilde yaşlanma karşıtı maddeler verilir. İşlem sırasında formül pek çok farklı noktaya enjekte edilir. Biz buna mikro-enjeksiyon tekniği diyoruz. Böylece tedavi edilen bölgenin tamamını kapsayacak bir etki yaratılır.”

Mezoterapi anti-aging tedaviler arasında belki de adını en çok duyduğunuz, en eski işlemlerden biri. 1980’li yıllardan beri uygulanıyor ve kesinlikle eskimiyor. Gündemin çok hızlı değiştiği, neredeyse her yeni günle birlikte yeni bir anti-aging cihazın, cilt bakım sisteminin çıktığı bir endüstride mezoterapi nasıl oluyor da hâlâ yerini nasıl koruyor?

Dr. Mustafa Karataş bunun nedeninin formülde gizli olduğunu söylüyor: “Mezoterapinin hiç eskimemesi, her daim güncelliğini korumasının sırrı formülün devamlı geliştirilmesi. Yeni anti-aging keşiflerle birlikte formüle yeni moleküller eklenerek karışım daha zengin, daha etkili bir hâl alıyor. Bunların yeni örneklerinden biri olan Filorga NCTF 135HA ise hem içeriği hem de etkinliği ile ön plana çıkıyor.”
 
Gençlik Formülü
Peki, bu formülü bu kadar özel kılan ne? Dr. Mustafa Karataş, anti-aging endüstrisinde çığır açan keşiflere imza atmış olan Fransız Filorga laboratuvarları tarafından geliştirilen NCTF 135HA için “içindeki 55 aktif madde ile mezoterapi tedavisini çok daha ileri seviyelere taşıyacak bir formül. Formülün arkasında ileri bir biyomoleküler mühendislik var” diyor. “Tek bir seansta bile ışıl ışıl bir cilt yaratıyor. Zaten tedavi de ismini cilde verdiği parlaklıktan, ışıltıdan alıyor: Paris Işıltısı. Paris Işıltısı, cildinizin geleceğine yatırım yapmak, hücresel anlamda yaşlanma belirtileriyle savaşan bir destek vermek için de son derece etkili bir tedavi.”
Dilerseniz şimdi de formülün içeriğine bir göz atalım…
  • Paris Işıltısı’nda cildin neminden sorumlu olan hyalüronik asit molekülünün en saf hâli kullanılıyorb 
  • Hücre fonksiyonlarını stimule etmek için gerekli olan A, B, C ve E vitaminleri de dahil olmak üzere 14 vitamin.
  • Elastin ve kolajen üretimini artıran 24 farklı amino-asit.
  • Hücresel yaşlanmayla savaşan iki antioksidan. 

Dr. Mustafa Karataş Paris Işıltısı ile ilgili merak ettiklerinizi, aklınız kurcalayan soruları yanıtlıyor:
Paris Işıltısı tam olarak nedir?
Bu anti-aging bakım yeni nesil bir mezoterapi formülüdür. Yorgun ve elastikiyetini kaybetmiş ciltte kırışıklıkların görünümünü hafifletmek, cildin canlılığını ve parlaklığını artırmak için geliştirilmiştir. Cilde yoğun nem verir, daha pürüzsüz, daha parlak bir nemlendirme etkili bir anti-aging mezoterapi ürünüdür. Formül yaşlanan cildi onaran ve stimüle eden 55 aktif maddeden (vitaminler, amino-asitler, proteinler ve antioksidanlar) oluşur.
 
Paris Işıltısı hangi cilt problemlerinde etkilidir?
Ciltteki ince çizgiler, elastikiyet kaybı, nemsizlik, cansız ve donuk görünüm gibi problemlerde etkilidir. Paris Işıltısı, güneş ışınlarına bağlı ultraviyole hasarını onarmak, hücresel yaşlanmayı geri çevirmekte de son derece başarılı bir tedavidir.
 
Bu tedavi sadece yüz için mi, vücuda da uygulanabilir mi?
Tedavi hem yüz için hem de vücut için geliştirilmiştir. Boyun, dekolte, el ve kollar gibi yaşlanma belirtilerinin görüldüğü her yere uygulanabilir. Mesela el üstlerindeki ince çizgileri hafifletmek, daha genç görünümlü, nemli eller yaratmak için ideal bir tedavidir. Yaşla beraber pek çok kadının kollarının iç kısmında meydana gelen çizgilerde, bu bölgedeki ince deriyi gençleştirmede de etkili bir tedavidir. Bunun dışında yine vücuttaki sorunlar yerlerden olan karın ve iç bacaklara da uygulanabilir.
 
Göz çevresi için de uygun bir tedavi mi?
Evet. Paris Işıltısı hassas ve ince bir deriye sahip olan, bu yüzden de yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü yerlerden biri olan göz çevresi için de uygun bir tedavidir. Bu bölgedeki derinin yapısı gereği maalesef yüze uyguladığımız her tedaviyi göz çevresine uygulayamıyoruz. Paris Işıltısı bu bölgede de güvenle kullanabilen, etkili bir tedavi olarak ön plana çıkıyor. Göz çevresindeki ince çizgileri hafifletmek, göz çevresine daha parmak ve daha taze bir görünüm vermek için etkili bir tedavidir.

Kaç seans uygulanması gerekiyor?
7-10 gün arayla 3-4 seans uygulanıyor. Bazı hastalara ayda bir defadan olmak üzere 2 seans daha önerebiliyoruz. 
 
Ciltteki olumlu etkilerinin devamlılığı için koruyucu seanslar öneriliyor mu? 
Evet, tedavinin olumlu etkilerinin korunması için iki ayda bir ya da altı ayda bir tek bir seans önerilir. Kaç ayda bir uygulama yapılması gerektiği ise cildin ihtiyaçlarına göre belirlenir.
 

Kaynak: https://www.drmustafakaratas.com

 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X