Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Seksle İlgili Endişelerinizden ve Çekincelerinizden Kurtulmanız için Yedi Öneri

Unutmayın, her şey zihinde başlar.

Seksle İlgili Endişelerinizden ve Çekincelerinizden Kurtulmanız için Yedi Öneri Seksle İlgili Endişelerinizden ve Çekincelerinizden Kurtulmanız için Yedi Öneri Pinterest


 

Bizce 2020'de yaşadıklarımızla tarihe geçeceğiz. Birçok sebepten dolayı birçok konuda belirsizlikler yaşıyoruz ve genel olarak pozitif ruh halimizi korumakta zorlanıyoruz. Libidolarımız düşüyor ve bir kısır döngüde takılı kalıyoruz. Dahası karantinanın bir etkisi olarak hem partnerimizden hem de seks oyuncaklarımızdan sıkılma oranımız giderek artıyor. Aslına bakarsanız seksle ilgili endişeler, çekinceler ve isteksizlik yalnızca geçen altı ayın konusu değil, hayatta belli dönemlerde bu tarz duygular deneyimleyebiliyoruz. Böyle durumlarla genelde iletişim eksikliği, ten uyuşmazlığı, dalgınlık gibi sebeplerden dolayı karşı karşıya geliyoruz. 

Seksolog Lora DiCarlo'nun seks hayatınızla tatmin olmanızı ve endişelerinizi bir kenara bırakmanızı sağlayacak yedi önerisi var:
 
  • Kendinizi Tanıyın
Elbette mastürbasyon yaparak. Sevdiğiniz veya sevmediğiniz şeylere dikkat edin. Bu konuda detaylara önem verin. Nefesinizi tutuyor musunuz? Kendinizi kasıyor musunuz? O veya bu hareketi yaptığınızda vajinanızda, belinizde veya sırtınızda nasıl bir duygu hissediyorsunuz? Kesinlikle evet ve kesinlikle hayır dediğiniz noktaları keşfetmeniz bedenizi tanımanız ve doğru adımları atmanız için oldukça önemli. Mastürbasyon yaparken kendinizi yargılamayın, bu sizsiniz ve sizin bedeniniz. 
 
  • Alan Yaratın 
Herkesin en erotik hissettiği an ve mekan kesinlikle farklıdır. Sizinki hangisi? Mumlar, tütsüler ve loş ışıktan mı hoşlanıyorsunuz? Size göre seks sadece yatakta mı yapılır? Aynanın karşısında seks yaptığınızı düşündüğünüzde arzularınız bir şelaleye dönüşüyor mu? 
 
  • Bağlantıda Kalın 
Nefes alın. Partnerinizle sevişirken, oral seks sırasında ya da mastürbasyon yaparken nefesinizi tutmayın. Nefes alın ki nefesinizi kesecek anlara ulaşın. 
 
  • Partnerinizle İlişkinizi Güncel Tutun
Partnerinizle ne süredir birlikte olursanız olun yanlış iletişim veya iletişim eksikliği ilişkinizin toz tutmasına sebep olabilir. Bir adım atın ve derin bir nefes alarak toz tabakasını var gücünüzle üfleyerek yok edin. Eğer seksi başlatma konusunda utangaçsanız illa kelimelerinizle bunu ifade etmenize gerek yok birkaç küçük hareketiniz ve mimiğinizle o anki modunuzu partnerinizin anlamasını sağlayabilirsiniz. İletişiminiz kelimelerle olmak zorunda değil, kendinizi anlatabildiğiniz ve partnerinizin sizi anladığından emin olduğunuz her hareketiniz iletişimdesiniz demektir. 
 
  • Zihninizi ve Bedeninizi Arındırın
Gündelik telaşlar ve şehir hayatı sizi kendinizden uzaklaştırabilir. Düzenli olarak meditasyon yapmak, bedeninizi topraklamak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Böylece anda kalma konusunda da daha başarılı olacaksınız. 
 
  • Dokunun
Tadını çıkarmayı unutmayın. Dokunun, öpün, oynayın. Seksi kalıplara sıkıştırmak zorunda değilsiniz. 
 
  • Yeniye Açık Olun
Eğer bir partneriniz varsa ve bir süredir birlikteyseniz onunla ilgili neredeyse her şeyi biliyormuş gibi hissedebilirsiniz. Fakat hem ilişkinizde hem de seks hayatınızda farklı şeyler deneyerek onun bile hoşuna gideceğini bilmediği yeni hareketler keşfedebilir, anın keyfini ikiye hatta üçe katlayabilirsiniz. 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X