Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Spor Sonrası Cilt Bakımının Püf Noktaları

Spordan sonra cildinin güzelliğini ve tazeliğini garanti altına almak isteyenler için önerilerimiz var.

Spor Sonrası Cilt Bakımının Püf Noktaları Spor Sonrası Cilt Bakımının Püf Noktaları Pinterest


 

  Spor yapmak fit, sağlıklı bir vücuda sahip olmanın ötesinde onlarca faydaya da sahip… Örneğin yıpratıcı geçen bir günün ardından yürüyüşe çıkmak, spor salonunda ter atmak stresten uzaklaşmanıza yardımcı olur, salgıladığınız endorfin sayesinde kendinizi daha mutlu ve iyi hissedersiniz. Bağışıklık sisteminizi güçlendiği için daha az hasta olur ya da hastalıkları daha kolay atlatırsınız. Denge ve koordinasyon yeteneğiniz gelişir, dikkatinizin de artar. Enerji seviyeniz yükseldiği için işinizde daha verimli olabilirsiniz.
 
Spordan sonra temizlenmeyen ciltte sivilce oluşuyor!
Spor yapmak cildinizi de güzelleştirir. Terlemek detoks etkisi yaparak zararlı toksinlerin vücudunuzdan atılmasına yardımcı olur; hormonlar, artan oksijen seviyesi ve kan akışı sayesinde cildiniz daha canlı ve sağlıklı görünür. Peki, spor yapmak cildin güzelleşmesi için yeter mi? Güzel bir cilt için sadece spor yapmak yeterli olmuyor. Antrenmanın ardından cildinizi temizlemezseniz sivilceler, siyah noktalar, kuruluk ve tahriş de kaçınılmaz oluyor. 
Aslında cildimiz egzersizi çok seviyor ve spor salonunda geçen saatlerin ardından daha da güzelleşiyor. Ancak uzmanlar antrenman sonrasında sadece duş almanın cildimiz için yeterli olmadığını söylüyor. Çünkü sorun sadece terlemeniz değil! Spor salonları her ne kadar temiz görünse de aslında tahmin ettiğinizden kat be kat fazla bakteri barındırıyor. Bu bakteriler, terleme yoluyla açılan gözeneklerinizden usulca cildinize sızarak sivilceye, cilt enfeksiyonlarına neden olabiliyor. İşte bu noktada pratik ama etkili bir temizlik sunan FOREO LUNA mini 2, birçok cilt sorununun önüne geçmenize yardımcı oluyor.
LUNA mini 2 ultra-hijyenik silikon yüzeyi ve T-Sonic™ titreşimleri sayesinde birkaç dakika içinde cildi derinlemesine ve hassas bir şekilde temizlemeye yardımcı oluyor; cildinizi makyaj kalıntıları, kir ve yağdan yüzde 99,5 oranında arındırıyor. 8 farklı güç seviyesi ile LUNA mini 2'nin sonik titreşim yoğunluğunu arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Yüz temizleme deneyimini eşsiz cildine uyumlu şekilde kişiselleştirebilirsiniz.
 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X