Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Turnede: Müzisyenlerin Bir Günü

Apple Music’de yer alan sanatçıların turnelerinden fotoğrafların sergilendiği “Turnede” adlı kampanyayı keşfediyoruz.

Turnede: Müzisyenlerin Bir Günü Turnede: Müzisyenlerin Bir Günü  Pinterest

 

 

Bu yaz, dünyanın her yerinden müzikseverler favori sanatçılarına ait en yeni müzik videolarını, albümleri ve konserleri merakla takip ederken, Apple en son Shot on iPhone kampanyası kapsamında turnelerde yaşananları mercek altına alarak müzikseverleri çok sevdikleri sanatçılara daha da yaklaştırdı.
Ağustos ayında başlayan “Shot on iPhone: On Tour” kampanyası, 16 büyüleyici sanatçının yer aldığı, tamamı iPhone ile çekilmiş dış mekan görsellerinden ve dijital galeriden oluşuyor. Dünyanın çeşitli yerlerinden 16 büyük müzisyenin daha önce hiç kimsenin görmediği açılardan çekilen turne görüntülerinin yer aldığı fotoğraflar global bir dış mekan şovuna dönüşüyor. 16 büyüleyici sanatçının yer aldığı bu gösterinde Türkiye’den başarılı müzisyen Gaye Su Akyol da yer aldı. Özgün sound’unda dünü, bugünü ve yarını bir araya getiren Gaye Su Akyol geleneksel ve fütüristik ögeleri ustalıkla sentezliyor. Gaye Su Akyol’un sahne performansını çeken Furkan Temir iPhone kamerasıyla yakaladığı büyüleyici fotoğrafları dev boyutlarda İstanbul sokaklarında görmenin kendisini heyecanladırdığını belirtti.iPhone ile çekilen fotoğrafların her biri, canlı bir performans için sarf edilen büyük çabayı, sahnede olup bitenlerin ve performans sonrasında yaşananların sanatçının gözüyle nasıl göründüğünü son derece yakın bir bakış açısıyla resmediyor.Kampanyanın Türkiye ayağında yer alan sanatçılar arasında  Florence+ The Machine, Travis Scott, Skrillex ve Tyler The Creator gibi dünyaca ünlü isimler yer aldı.
 


Lizzo'dan Kacey Musgraves’a kadar çeşitli müzik türlerinde eserler veren sanatçılara ait görsellerin yer aldığı kampanya, her bir sanatçıyı hem sahnede hem de sahne arkasında benzersiz bir bakış açısıyla yansıtıyor. iPhone kamerasının sunduğu kullanım kolaylığı, her fotoğrafçının turnedeki bir müzisyenin kendine özgü duygularını ve yaşadığı heyecanı fotoğraflamasına imkân tanıyor.
               
Apple, dış mekân gösterisinin yanı sıra Florence + the Machine, FKA twigs ve Kamasi Washington’ı konu alan, her biri iPhone XS ile çekilmiş üç mini konser belgeseli de yayınladı. Filmler YouTube, Apple Music ve @Apple IGTV’den izlenebilecek.
 
Kampanyanın tamamı aşağıdaki seçkin müzisyenleri kapsıyor:
FKA twigs*
CHAI
 Kacey Musgraves
Kamasi Washington*
Florence + the Machine*
Tyler, the Creator
IDLES
Lizzo
Travis Scott
Tierra Whack
Leon Bridges
Skrillex
Sebastián Yatra
Jay de la Cueva
Gaye Su Akyol
Little Big
*Mini konser belgesellerinde yer alan sanatçı
 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X