Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Yüz Gençleştirme İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Dr .Yasemin Savaş:“Cilt dokusuna ne kadar erken özen gösterilirse ilerleyen yaşlarda o kadar az sorunla karşılaşılır ve yaşlanma geciktirilmiş olur."

Yüz Gençleştirme İle İlgili Bilmeniz Gerekenler Yüz Gençleştirme İle İlgili Bilmeniz Gerekenler  Pinterest


 

Kaliteli Yaşam Kliniği'den Medikal Estetik Hekini Dr .Yasemin Savaş, “Cilt dokusuna ne kadar erken özen gösterilirse ilerleyen yaşlarda o kadar  az sorunla karşılaşılır ve yaşlanma geciktirilmiş olur “diyor. Ayrıca ekliyor: “Yüz gençleştirme uygulamalarında sadece iğne ile gençleştirme yapmıyoruz iğnesiz , iğne korkusu olan hastalarımız için de yapabildiğimiz kişiye özel cilt gençleştirici, lifting yapıcı , cilde nem kazandıran uygulamalarımız mevcut ‘’
 
Burada amaç kişinin doğru ihtiyaçlarını belirledikten sonra kişiye ve cildine en uygun tedavi protokülünü oluşturmaktır. İğnesiz gençleştirme tedavilerinde ,  lazer teknolojilerini kullanırken , bazı hastalarımız için ultrason tedavilerini ( ameliyatsız yüz germe ) , cilt bakımı ve peeling uygulamalarını  tercih edebiliyoruz.
 
Kırışıklıklar zamanın etkisi ile cilt dokusunda yaşlanma ile yaşanan kayıplara bağlı bir şekilde, özellikle de cildin parlaklığını ve elastikiyetini sağlayan kolajen ve elastin sentezlerinin azalmasının bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Lazer ile yapılan işlemde cilt üzerinde kırışıklık yaşanan bölgelerde gözle görülmeyen kontrollü ufak zedelenmeler ve berelenmeler oluşturulur. Böylece ‘makrofaj’ denilen iyileştirici hücreler sorunlu bölgeye çekilerek cilt probleminin giderilmesi hedeflenmektedir. Kişinin vücudunda zaten var olan iyileştirici hücreler zamanla cildin yitirmiş olduğu kolajen ve elastin sentezini sağlayarak herhangi başka bir dış müdahale gerektirmeksizin içsel yapılarda olumlu tetiklenme oluşturur aynı zamanda ciltteki renk homojen dengesini düzenler.
 
Yine lazer teknolojilerinde, lazer ışınları ile cildin yüzeyinde mikro-kanallar açılır  kişinin ihtiyacına göre seçilen vitamin, serumlar ve PRP yine aynı yoldan cilt altına verilebilinir.İnce kırışıklıkların iyileştirilmesi, cilde parlaklık kazandırma, anti-aging amaçlı cilt yenileme, cilt tonunu düzenleme, cilt gevşekliği, dekolte bakımı, boyun yenilemesi gibi sorunlara çözüm sunan bu bakımın uygulama süresi kısa , ağrısız ve acısız dır. 
 
Radyofrekans enerjisi cilt yüzeyinde ısı yaratmadan çalışır. Yüksek yoğunluklu, odaklı radyofrekans enerjisi ile cildin nem ve esnekliğini sağlayan kolajenlerin üretimini artırır, yılların etkisi ile deforme olan yüz ovalini yeniden şekillendirir. Bu şekillenme uygun hasta profillerinde, ilk seansta bile gözle görülebilir. Ayrıca ,  yaşlanmayla birlikte gevşeyen, sarkan ve incelen kas yapısının toparlanmasına yardımcı olur.
 
Ameliyatsız yüz germe tedavisi olan fokuslu ultrason tedavisi ses dalgalarının kullanıldığı ameliyatsız cilt toparlama yöntemidir. Odaklanmış ses dalgaları cildin en alt tabakalarına kadar inerek ciltte toparlanma ve sıkılaşma sağlar. Ultrason dalgaları ile daha fazla kolajen üretimi ile güçlenmiş bağ dokusu sayesinde daha sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz. Fokuslu ultrason cihazları cildin 3-4,5 mm altında etkili olur. Bu yüzde ciltte en alt dokulara kadar etkili olarak diğer lazer ve radyofrekans yöntemlerine göre daha fazla sıkılaşma sağlar.
 
 
Cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek de yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklıklar ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20'li yaşlardan itibaren her kişinin temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda ortalama 1 kez cilt bakımı ve peelingler yaptırması çok faydalıdır. Cilt bakımı yaparken doğru ürün seçimi çok önemlidir ve klinik bakımlarda cildin ihtiyacına, problemlerine yönelik bakım planlanmalıdır. Bu yüzden hangi ürünün kullanılacağına karar verebilmek için bakıma başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yapmak gerekir. Böylece yağ, nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı, kuru, normal olgun ya da hassas olduğuna karar veririz. Cilt yaşı her zaman esas yaşımızla doğru orantılı olmayabilir. Bu uygulamalar ile cilt temizlenir tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar. 
 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X