Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Sesli Meditasyon Nasıl Yapılır?

Zihninizde olup bitenleri durdurmak için yaşam enerjisini geliştiren bir yoga metodu olan kundaliniyi mantralara başvurarak uygulayabilirsiniz.

Sesli Meditasyon Nasıl Yapılır? Sesli Meditasyon Nasıl Yapılır? Pinterest

 

 

Düşünceleriniz birbiriyle çatışıyor, giderek dağılıyor veya yanlış görüşlerin etkisinde mi kalıyor? Zihninizdeki bütün bu olup bitenleri durdurmak için yaşam enerjisini geliştiren bir yoga metodu olan kundaliniyi mantralara başvurarak uygulayabilirsiniz.

Bu metot aynı mantraları kendinize devamlı fısıldayarak veya sessizce ya da bir ses olarak (genelde “om” sesi kullanılır) tekrarlamanız üzerine kuruludur. Bunların yerine kutsal bir söz de kendiniz için belirleyebilir ve onu tekrarlayabilirsiniz; “shri ram, jai ram” gibi.

Nefes alıp verme esnasında mantranızı nefesinizi verirken dile getirmelisiniz. Nefesi oldukça uzun vermeye çalışın. Bu yöntemin sembolik gücü ve verdiği titreşimin etkisi zihnimizi boşaltmamıza yardımcı olur ve huzur verir. Kundalini bazen dans ederek de uygulanır. Dans ederek bedenimizin bulunduğumuz ortamda özgürleşmesi amaçlanır. Bu yöntem olduğu yerde uzun süre hareketsiz duramayanlar için idealdir. Oyun oynar gibi uygulanabilir.


Kaynak: Psychologies Türkiye
Benzer Haberler
Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X