Makyaj Hileleri

Günlük makyajınızı oldukça değiştirecek küçük makyaj hilelerini deneyin

Makyaj Hileleri Makyaj Hileleri Pinterest


 

Makyajınızı mükemmel yaptığınız halde istediğiniz sonucu alamıyorsanız daha fazlasına ihtiyacınız olabilir. Podyumda yürüyen modellerin kullandığı hilelerle makyajınızı kusursuzca tamamlayabilirsiniz.

1- Gözünüzün içine ten rengi göz kalemi sürün. Bu, daha büyük görünen gözler demek.

2- Maskaranızı kirpik diplerinden uçlarına kadar iki kat sürün. Kirpikleriniz daha dolgun görünecek ve her ne kadar kirpik diplerinizi dipliner kullanarak doldurmaya çalışsanız da bu hile çok daha tok bir görüntü elde edeceksiniz.

3- Maskaranızı kirpiklerinize dik uygularsanız küçük gözleriniz daha büyük görünür. Düşük gözleriniz varsa ya da kedi makyajı yapıyorsanız maskaranızı kirpiklere 45 derece açıyla kaş bitiminize doğru uygulayın.

4- Koyu renkli bir ruj tercih ettiyseniz mutlaka dudak kalemi ile birlikte uygulayın ve uygulamanız bittiğinde işaret parmağınızı büzüştüdüğünüz dudaklarınız arasına koyarak fazla sürdüğünüz kısımları temizleyin. Bu, rujun dişlerinize bulaşmasına engel olur.

5- Kirpik kıvırıcınızı saç kurutma makenesiyle elinizi yakmayacak kadar ısıtarak uygulamak kirpiklerinizin
kıvrık kalma süresini arttırır.

6- Göz pınarlarınıza ve kaşınızın hemen altına açık renk ve isteğe bağlı olarak ışıltılı far sürmeniz gözlerinizi öne çıkartır.

7- Dudağınızın ortasına parlatıcı uygulayarak daha dolgun bir dudak elde edin.

8- Alt ve üst kirpik diplerinizi far ya da göz kalemi ile birleştirerek düşük gözlerinizi yukarı çekin.

9- Cilt tonunuzdan iki ton koyu pudra ya da kapatıcı ile elmacık kemiklerinizin yerine karar verin. Kontür uygulamanızı burnunuza dik bir şekilde yaparsanız yüzünüz daha geniş, dudağınızın hizasına doğru yaparsanız yüzünüz daha uzun görünür.

10-Göz altı kapatıcınızı yuvarlak olarak dağıtmayın. Göz altlarınızdan burnunuza uzanan ters bir üçgen şeklinde sürdüğünüz kapatıcıyı dağıtmayı tercih edin. Böylece fondöten ve kapatıcı geçişini dengeli bir şekilde yapmış olursunuz.

11- Geniş bir alnınız varsa kontür ürününüzü saç diplerinize alnınızı çevreleyecek ��ekilde sürün ve alnınızın daha küçük görünmesini sağlayın.

12- Eyeliner sürmekte zorlananlardansanız alt kirpik dibinizden kaş bitiminize doğru bir bant yapıştırın ve eyeliner'ınızı uygulayın. 

13- Kesik uçlu ince bir fırçayı  hafif ıslatarak uygulayacağınız far daha pigmentli olur. Eyeliner yerine bu yöntemi kullanırsanız hatalarınız daha az belli olur.

 
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Ekim 2021

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ekim 2021

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X