Tırnaklarınızı Zeytinyağı İle Güçlendirin

Tırnaklarınızı Zeytinyağı İle Güçlendirin Tırnaklarınızı Zeytinyağı İle Güçlendirin Pinterest


 

Tırnaklar, yanlış beslenme ya da çok fazla havasız kalma nedeniyle kırılır ya da çatlar. Bunu önlemek için ilk olarak beslenmenize dikkat etmeye başlamalısınız. Daha sonra da tırnağınıza sürdüğünüz oje, koruyucu baz gibi kimyasalları biraz azaltmaya başlamalısınız. Tabii tüm bunları yaparken de tırnaklara gereken bakımı ihmal etmemekte fayda var.

Sarılaşmış Tırnaklarınızdan Kurtulun

Çok fazla güçsüz ve çatlayan tırnaklarınıza yağ bakımı yaparak ihtiyacı olan gücü geri kazandırabilirsiniz. Bunun için kasenin içine bir yemek kaşığı zeytinyağını koyun ve ısıtın. Isıttığınız zeytinyağını, elinizi içine sokabilecek ısıya gelene kadar soğutun. Daha sonra tırnaklarınızı bu ısıttığınız orta sıcaklıktaki zeytinyağı kasesinin içine sokun ve 15 dakika bekletin. Zeytinyağı tırnaklarınıza ve aralarına nüfus edecektir. Tırnaklarınıza yavaş hareketlerle masaj yapın. Mümkün oldukça her hafta bu uygulamayı yapın, zamanla tırnaklarınızın gücünü geri kazandığını farkedeceksiniz. Hatta tırnaklarınız zeytinyağlı iken pamuklu bir eldiven giyerek gece uyumanız daha da etkisini gösterecektir. Çünkü zeytinyağı saatlerce tırnağınızda kalarak onları daha fazla besleyecektir.

Zeytinyağı yerine hindistan cevizi yağı, çay ağacı yağı ya da argan yağı da tercih edebilirsiniz. Emin olun tırnaklarınız eskiye göre daha güçlü ve canlı olacak.
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X